Bolesność głowy a praca siedząca

Dzień dobry. Pracuje na co dzień w nadleśnictwie w administracji, praca siedząca. Mam ciągłe bóle głowy, zarówno w części czołowej i tylnej, ból jest migrujący. Badana są wszystkie dobre. Zrobiłem rtg, opis " Wykazuje spłycenie lordozy szyjnej w dolnym odcinku, nieznaczne zwężenie przestrzenie m-kręgowej C6-C7, poza tym w normie rtg" Czy to coś poważnego? Czy da się to . Nie miałem żadnych dotychczas problemów ze zdrowiem, a teraz mam ból głowy,który jest uciążliwy na codzień. Dziękuje za pomoc.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów głowy niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem różnego rodzaju bólu.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Badanie rtg jest jednak badaniem mało dokładnym. Uwidacznia tylko struktury kostne.
W celu dokładnej oceny stryktur kręgosłupa i tkanek miękkich wskazane jest wykonanie badania MRI