Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 3 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność głowy a światłowstręt

Witam. Chciałbym zapytać kogoś w temacie bólów głowy. Od trzech dni nękaja mnie uporczywjawy. Dziękujęe bóle głowy z wymiotami mimo iż nic nie jadłem. Nie towarzyszą temu zawroty głowy tylko około 10 minut przed bólem mam światłowstręt i plamy przed oczami. Proszę o poradę co powinienem zrobbić i ewentualnie czego to mogą być ob
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Sugeruję kontakt z lekarzem, objawy sugerują migrenę, jednak bez przeprowadzenia badania i uszczegółowienia wywiadu nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie. W celu leczenia potrzebne są leki dostępne na receptę więc i tak kontakt z lekarzem będzie konieczny.

0

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie. W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Leczenie bólów głowy nie jest proste. Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy