Bolesność głowy od 6-miesięcy

Mam 26lat, od kilkunastu miesięcy miewam bóle głowy. Są to bóle które nasilają się w ciągu dnia i trwają czasami kilka godzin. Głowa zawsze boli w przedniej części głowy w miejscu czoła, czasami jest to tak bardzo silny ból że upośledza wykonywanie najprostszych czynności. Skutkiem tego jest nie wykonywanie swoich obowiązków, brak skupienia podczas pracy, osłabienie,(czasami problemy z mową, masakra) ogarnia niemoc, niechęć do wykonania zadań. Potrzebuje pomocy

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.