Bolesność głowy po uderzeniu a konieczność diagnostyki

Witam, 2 stycznia uderzylam sie w glowe o szafke w czubek glowy ( jak wstawal uderzylam sie o Kant szafki) . Po tygodniu poszlam do neurologa, poniewaz bolala mnie glowa. nie wiem czy to od urazu. Pani neurolog zbadala I powiedIala ze wszystko oki, nie dala skierowania, twierdzac ze krwiaka nie latwo zrobic. Do miesiaca bolalo mnie w tym miejscu przy dotyku. Teraz mnie pobolewa w tym miejscu. Boje sie, jestem hipohondykiem czy powinnam sie udac na jakies badanie tk? Czy zaufac lekarzowi?

Renata GrzechociĹska

Przy takim urazie badanie TK jest troszkę na wyrost. Jeśli tak bardzo się Pani boi proponuję RTG, żeby zobaczyć czy nie doszło do uszkodzenia struktury kostnej.

Magdalena StusiĹska

Proszę zaufać lekarzowi- jeśli nie ma Pan objawów takich jak zawroty głowy, wirowanie, zaburzenia równowagi proszę się nie niepokoić- krwiaka w głowie naprawdę nie jest prosto zrobić, natomiast stłuczenie może boleć długo.