Bolesność głowy przy nadciśnieniu u 19-latki

Witam. Jestem Dziewczyną, mam 19 lat. Rok temu stwierdzono u mnie nadciśnienie. Po lekach (Tertensif) nadciśnienie zniknęło. W tym samym momencie przechodziłam anemię. Temu wszystkiemu towarzyszył silny ból głowy w okolicy lewej skroni, ucha, karku i potylicy. Po pobycie w szpitalu ból ustąpił. Została również wykonana tomografia która nie wykazała nic złego. Niestety po roku ból powrócił. Nie w silnym natężeniu lecz jednak. Ból zaczyna się ok godziny 18. Dodam Że jestem osobą nerwowa.

Czy przerwała Pani leczenie nadciśnienia??? Jeśli tak, należy powrócić do leków.
Anemie też mogła powrócić - konieczna kontrolna morfologia. Jednym słowem - do lekarza rodzinnego jak najszybciej.

Jeśli nie badała sie Pani pod kątem prawidłowości pracy tarczycy, to zachęcam do oznaczenia we krwi hormonów TSH, fT3 i fT4. Anemia, nadciśnienie i nerwowość mogą wskazywać na problemy z tarczycą. Oczywiście potrzebna jest bezpośrenia konsultacja lekarska.