Bolesność głowy w części skroniowej

Witam. Mam problem z bólem głowy, występuje on wyłącznie w okolicach lewej skroni, towarzyszy mu drganie powieki lewego oka i nudności(choć nie zawsze). Problem ten występuje u mnie od kilkunastu lat, są okresy że miesiąc nie boli, a czasem po 5 dni w tygodniu, ból nie do zniesienia że wymiotuje. Tym bólom nie towarzyszą inne objawy jak u innych osób(ból szyi itp). Ból pulsujący i promieniujący na lewą część czoła, nigdy nie boli druga strona głowy. pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie, w tym neurologiczne. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można zdecydować o konieczności udania się do neurologa lub wykonaniu badań obrazowych takich jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny głowy. Po za tym w tego typu bólach głowy zawsze należy sprawdzić czy pacjent nie ma problemów z ciśnieniem tętniczym.