Bolesność i gniecenie jajnika w 25 dniu cyklu a starania o ciążę

Dzień Dobry, staram się o ciążę, w tym cyklu używałam testów owulacyjnych. Pozytywny test był 13 dnia cyklu rano, zatem starania były 13 i 14 dnia. 14 dnia miałam ostatni dzień płodnego śluzu. Cykle mam 28 dniowe. Mniej więcej od owulacji mam uczucie ciągnięcia i gniecenia w lewym jajniku. Dzisiaj w 25 dc uczucia o których piszę powyżej są jeszcze bardziej odczuwalne. Pęcherzyk mi pęka, ponieważ w listopadzie miałam dla własnej ciekawości monitorowany cykl. Co te objawy mogą oznaczać? Dziekuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć co mogą oznaczać bez badania. Jeżeli dolegliwości nie przechodzą Proszę udać się do ginekologa. Jeżeli nie to proszę wykonać test ciążowy w okolicy planowanej miesiączki jeżeli krwawienie nie wystąpi.