Bolesność i łzawienie oka a odpowiednie działania

Dzień dobry, Od kilku miesięcy mam problem z prawym okiem. Mianowice, oko najczęściej rano, ale także w ciągu dnia, zaczyna bardzo boleć i łzawić, na tyle, że nie jestem w stanie go otworzyć. Zazwyczaj po kilkunastu minutach mija, ale coraz częściej zaczyna dodatkowo delikatnie puchnąć. Pierwszy raz, pojawiło się to u mnie w lipcu zeszłego roku i wówczas oko bolało mnie i łzawiło oraz spuchło na ok. 2 dni. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, czym to może być spowodowane.

Małgorzata Panek

Należałoby wykluczyć alergiczne zapalenie spojówek. Czy jest Pani na coś uczulona? Pyłki, kosmetyki itp? Proszę udać się do lekarza rodzinnego. W przypadku znacznego obrzęku powiek może być wskazana wizyta u okulisty.
Pozdrawiam