Bolesność i opuchlizna kolana u 23-letniej osoby

Witam! Mam problem z lewym kolanem. Grając w piłkę coś stukło w kolanie, ból i opuchlizna, ortopeda stwierdził skręcenie stawu kolanowego, ale uraz się pogłębiał, ból i blokada w kolanie przy bieganiu. Mam pracę przy której 8 h stoję i kolano daje o sobie znać, ból pod rzepką po lewej stronie, nie kiedy po drugiej, czasami nawet ścięgna z tyłu, miejsce pod rzepką jest gorące, gdy chcę wyprosotwać nogę do końca górna część rzepki jakby blokokowała, od wypadku minał rok, proszę o poradę, pozdr

Witam,
Opisywane przez Pana objawy z pewnością świadczą o patologii kolana jednak, żeby dokładnie określić rodzaj uszkodzeń powinien Pan zostać zbadany ortopedycznie oraz powinien Pan zostać poddany badaniom obrazowym takim jak USG lub rezonans magnetyczny. Patrząc na czas który upłyną od urazu sugeruję pilną konsultacje ortopedyczną.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu