Bolesność jajnika w 12-tygodniu ciąży

Dzień dobry! Jestem w 12 tygodniu ciąży i jakieś 2 tygodnie temu zaczęłam odczuwać ból prawego jajnika, podczas śmiechu leżąc na plecach,po długim siedzeniu jakby drżenie, a przede wszystkim podczas chodzenia mam wrażenie ze jajnik podskakuje z każdym krokiem na prawą nogę. W starym badaniu usg z 2009 roku znalazłam informację o położeniu właśnie tego jajnika za macicą,czy to może być powodem i czy jest niebezpieczne? Czy rosnąca macica może np.przynosić jajnik czy spowodować jego pęknięcie?

Witam,
proponuję aby skontaktowała się Pani z prowadzącym ginekologiem, który może to zweryfikować badaniem USG.
Niewłaściwe położenie jajnika może powodować takie dolegliwości.

pozdrawiam