Bolesność jajników podobna do skurczów

Witam miałam bardzo ostre bóle jajników, ból był podobny do skurczów , powtarzał się co kilka minut. Mam 27 lat,jestem 6 dni po miesiączce. Jestem mamą od 5 lat. Co mogło być przyczyną tak silnego bólu??

Lek. Marta Jaruchowska

Przyczyn może być bardzo dużo, trzeba wykonać dodatkowe badania z krwi, USG ginekologiczne, USG jamy brzusznej. Niekoniecznie muszę być to jajnik, może to byc też zwykłą kolka brzucha, ale żeby być pewnym co Pani dolega trzeba zgłosić się do lekarza.