Bolesność jamy brzusznej a wyniki badań diagnostycznych

Witam serdecznie.Od czterech miesięcy zmagam się z ciągłym codziennym bólem brzucha (podbrzusze i niekiedy cała lewa strona).Wyniki, które wykonywałam to:usg brzucha,morfologia,mocz,kał na krew utajoną i pasożyty,amylaza w moczu i krwi, glukoza, chlolesterol,crp,lipaza,gastroskopia 2 razy, sprawy ginekologiczne wszystko ok.oraz rtg jelita grubego gdzie wyszło:jelito podatne na insuflację, poprzecznica wydłużona,położona nisko. Leki nie pomagają,które stosowałam a było już ich dużo.Proszę o pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, może to być w takim razie np zmiany typu czynnościowego czy zespół jelita drażliwego i w takim przypadku zalecam leczenie dietetyczne oraz wizyte u psychologa ponieważ problemy emocjonalne mogą się wiązać z problemami pokarmowymi. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Z opisu badań jakie Pani do tej pory przeprowadziła nic nie wskazuje na zaburzenia pochodzenia organicznego i w tym świetle sugerowałbym kontakt z psychologiem ponieważ bardzo możliwe, że takie dolegliwości mają podłoże psychologiczne.