Bolesność jedynki a odpowiednie działania

Witam PROSZĘ O POMOC DENTYSTĘ. Zaczął boleć mnie ząb(jedynka) i poszłam na umówioną wizytę piątek(11,12.) pani wyciągła trochę miazgi z zęba później założyła opatrunek i wróciłam do domu. Następnie zaczął mnie intensywnie boleć ząb w poniedziałek wieczór(14,12.) brałam leki przeciwbólowe ale nie pomagały skończyło się na tym że nie mogę nic gryźć na ten ząb jedynkę.Poszłam do lekarki dziś(17,12.) założyła mi antybiotyk ale ząb nadal boli. Zaleciła jeśli nic nie przejdzie to na pomoc doraźną :(

Proszę udać się do lekarza , który dokładnie usunie wszystkie tkanki z kanału i dokładnie go zdezynfekuje , nie trzeba wkładać żadnych opatrunków czy lekarstw do kanału bo one nie pomagają a czasem nawet pogarszają sytuację.
Objawy wskazują na zapalnie ozębnej najprawdopodobniej na skutek zgorzeli miazgi , jeżeli ząb nie został dostatecznie i szybko od razu oczyszczony być może trzeba rozważyć antybiotykoterapię doustną.
Czasem nawet po dokładnym oczyszczeniu kanału objawy ze strony miazgi utrzymują się przez dłuższy czas.

Zgadzam się, że należy dokładnie oczyścić kanał i komorę zęba mechanicznie i chemicznie. A co najważniejsze dokładnie usunąć tkanki zęba zmienione próchnicowo. A co do leków zakładanych do kanału to nie zgodzę się z doktorem Krzemińskim. Należy założyć np Dexadent. I nie chodzi mi tutaj o działanie bakteriobójcze ale o zawartość sterydów który zadziałają silnie przeciwzapalnie na tkankę miazgowo-ozębnową.

Konieczne jest dokładnie oczyszczenie chemo-mechaniczne kanału korzeniowego oraz założenie wkładki do ww. Być może nie obejdzie się również bez farmakologii doustnej, jednak konkretne leczenie może być wdrożone po badaniu i w trakcie leczenia, a nie tylko na podstawie Pani opisu.