Bolesność klatki piersiowej a kołatanie serca

Witam Miewam ostre bóle klatki piersiowej. Objawy: - nasilający się ból przy wdechu podczas trwania bóli - mocny ucisk, pieczenie w klatce- ból promieniuje z prawej strony pod obojczykiem i szyją w strone szczęki. - Łomotanie serca, Ból ustępuje po propranololu. Jeden z lekarzy napisał, że to na tle nerwowym najprawdopodobniej. bóle łapią mnie w sytuacjach bezstresowych np podczas ogl. filmu. Mam rotacje kręgów na odc krzyż-lędź. Czy to na pewno na tle nerwowym? Miewam problemy z tęt

Aleksander Ropielewski

Nie można stwierdzić z pewnością, żę dolegliwości występują na tle nerwowy. Jest to diagnoza z wykluczenia stawiana w sytuacji prawidłowości pozostałych badań. Moim zdaniem konieczne jest wykluczenie przyczyn kardiologicznych poprzez poszerzenie diagnostyki.