Bolesność kolan a ćwiczenia

Witam. Od września zaczełam dość intensywnie ćwiczyć z powodu nadwagi.Od marca zwiększyłam intensywność treningów. W ubiegłym tygodniu pojawił się ból kolan, szczegolnie przy zginaniu i poruszaniu. Dodatkowo pod jednym kolanem pojawiła się lekka opuchlizna. Wykorzystałam stabilizator i zdecydowanie się poprawiło.Wróciłam i sytuacja się powtórzyła ale o 100% silniej. Czy może mi Pan w jakiś sposób doradzić co mam zrobić i czy to koniec z moimi treningami? Kasia

Sugerowałabym Pani kontakt z fizjoterapeutą lub nawet chirurgiem. Prawdopodobnie przeforsowała Pani kolana w związku z intensywnymi treningami (szczególnie jeżeli odbywały się one w przypadku nadwagi). Aktualnie wymagane jest określenie w jakim stanie znajdują się kolana i dobranie do tego odpowiedniej terapii, w czym może pomóc wyłącznie specjalista. Do czasu wizyty u lekarza radziłabym zrezygnować z treningów, ażeby nie doprowadzać do pogorszenia stanu kolan.

Witam serdecznie,

Warto udać się na konsultację lekarską i nie trenować do tego czasu, żeby nie pogorszyć ich stanu.

Pozdrawiam