Bolesność kolan i kręgosłupa u 40-letniej osoby

DZIEN DOBRY MAM 40 LAT OD CONAJMNIEJ 10 BORYKAM SIE ZE STAWAMI CZASAMI MAM TAK OGROMNE BOLE KOLAN I KRZYŻA ŻE MUSZĘ WSPOMAGAĆ SIĘ SILNYMI LEKAMI PRZEIWBÓLOWYMI WIĘKSZOŚCI LEKARZY LEKCEWAŻY MÓJ PROBLEM TAK NAPRAWDĘ NIKT NIE POSTAWIŁ MI DIAGNOZY DLACZEGO BÓLE SĄTAK SILNE ŻE MAM BLOKADE W RUCHACH CO UTRUDNIA MI CODZIENNE FUNKCJONOWANIE GDZIE POWINNAM SIE UDA.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy w tak młodym wieku mogą być wynikiem chorób autoimmunologicznych, np. RZS. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest także możliwa, aczkolwiek mniej prawdopodobna. Sugeruję dokładniejszą diagnostykę pod okiem specjalisty reumatologa.