Bolesność kolan przy kucaniu u 28-latki

Witam serdecznie, od około dwóch miesięcy, co jakiś czas dopada mnie ból obu kolan. Trwa to kilka dni, potem praktycznie ustępuje, by za jakiś czas powrócić. Ból doskwiera mi przy kucaniu, schodzeniu po schodach, siadaniu i podnoszeniu się jeśli siedzisko jest nisko, jest on zlokalizowany w górnej części kolan i kilka centymetrów wyżej. Nie uprawiam sportu, jestem raczej mało aktywna, mam 28 lat. Jaka może być przyczyna takich bóli?

Witam,
Objawy o których Pani mowi sugerują chondromalcję stawu rzepkowo-udowego. Sugeruje pilna konsultacje u ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu