Bolesność kolan u 18-letniej osoby a konieczność operacji

Mam 18 lat i od 2 lat cierpię na bóle w kolanach. Przez 4 miesiące biegałem bardzo regularnie ale później przestałem.Z bólem bylem już u trzech specjalistów. Doktora medycyny sportowej(ma także specjalizacje reumatologa) zrobil badania krwii i nic mi nie powiedzial . Byłem rowniez u dwoch ortopedow pierwszy zrobil mi zastrzyki w kolana a drugi powiedział ze musze isc na operacje bo on po zrobieniu USG nic nie widziałał. regularnie od 1,5 roku biore biolevox nic to nie pomaga. Prosze o rade

Witam,
Myśle, iż najistotniejszym będzie fakt postawienia prawidłowej diagnozy w czym pomoże dobra diagnostyka czyli badz USG wykonane przez lekarza z dużym doświadczeniem ultrasonograficznym badz rezonans magnetyczny. Oczywiscie badanie ortopedyczne tez ma ogromne znaczenie.
Biorąc pod uwagę czas trwania dolegliwości i brak efektów po podawania kwasu hialuronowego sugeruje nie bagatelizowanie sytuacji.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu