Bolesność kolan u 19-letniej osoby
Witam. Od kiedy pamiętam mam co jakiś czas okropne bóle w kolanach, pojawiają się zazwyczaj wieczorem i trzymają aż do samego rana. Poza tym około 4 lata temu po nadwerężeniu ścięgien w lewym kolanie zaczęłam miewać kłujące bóle „w środku” stawów. Miałam robione 2 razy usg, lekarze stwierdzili, że coś im się nie podoba w moich łękotkach, więc dostałam skierowanie na MRI prawego kolana, które nic nie wykazało. Od 2 miesięcy mam problemy z prostowaniem nóg. Jestem osobą aktywną. To coś poważnego?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Dolegliwości, które Pani podaje mogą odpowiadać chondromalacji stawu rzepkowo-udowego, jednak, żeby ostatecznie postawić diagnozę i zaproponować leczenie wymaga Pani wizyt u lekarza ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu