Bolesność kolana a opuchlizna

Witam. W środkowej części kolana, pod rzepką, w okolicach łąkątki czuję czasami dyskomfort - tjb. lekko kolano mi się blokowało. Do blokowania zachodzi, gdy mam kolano wyprostowane i chcę zrobić krok. Wówczas, aby mi przeszło ponownie prostuję kolano i ponownie lekko zginam. Wówczas coś mi przeskakuje i mogę normalnie chodzić. Nie towarzyszy temu ból, ale lekkie kłucie. Nie jest spuchnięta noga. Co to może być? Mogę biegać przed wizytą u lekarza? Jakie ćwiczenia wykonywać dla wzmocnienia?

Aleksander Ropielewski

Do czasu przeprowadzenia badania i ew. wykonania dodatkowych badań obrazowych nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyną Pańskich dolegliwości. Absolutnie odradzam aktywność fizyczną do czasu ustalenia przyczyny blokowania się kolana.