Bolesność kolana a wynik MR 27-letniej osoby
Witam! Mam 27lat ostatnio zgłosiłem sie z bólem kolana do ortopedy który zlecił mi Rezonans, oto jego wynik: "Nieco zwiększona ilość płynu w jamie stawu i kaletce nadrzepkowej. Drobne fałdy maziówki - przyśrodkowy i nadrzepkowy. bez cech konfliktu ze stawem udowo-rzepkowym. Osteofitoza przyczepu rzepkowego i ścięgna mięśnia czworogłowego uda. Całkowite skośne pęknięcia w obrębie trzonu MM i częściowe uszkodzenie rogu tylnego." Co on dla mnie oznacza? Sczególnie "Osteofitoza"

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam!!!
Osteofitoza - tworzące się osteofity ("narośla" kości - zmiany zwyrodnieniowe)
Osteofitoza w miejscu przyczepów mięśniowych - świadczy o przeciążeniach które następują.
Bardziej w opisie niepokoi mnie łąkotka - myślę, że niestety prawdopodobnie czeka Pana artroskopia stawu kolanowego
Zyczę dużo zdrowia