Bolesność kolana a zwyrodnienie

Dzień dobry panie doktorze mam ogromna prośbę bylam u ortopedy bo mam silny bol kolana lewego PAN doktor stwierdził zwyrodnienie gdy poprosilam o rezonans żeby zobaczyć co tam się dzieje to by mnie zbył recepta poszlak do neurologa ręce dretwieja okropne skurcze i mam źle wyniki powiedział brak witaminy d i tak mnie z bywają z receptami a leki nie pomagają tylko ból co mogę zażywać bo juz nigdzie nie pójdę bo gdzieś maja moje problemy zdrowotne proszę mi odpowiedzieć bardzo barbara

Aleksander Ropielewski

Warto wykonać badanie rezonansu magnetycznego kolana, które oceni stopień zwyrodnienia i da odpowiedź o najwłaściwsze w tej sytuacji postępowanie lecznicze. Rezonans magnetyczny umożliwi najtrafniejszą kwalifikację do zabiegu. Odnośnie skurczy i niedoboru witaminy d nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi bez oceny wyników badań i sytuacji klinicznej.