Bolesność kolana po jego uszkodzeniu

Witam!2 lata temu miałam uraz kolana( uszk. ł, przyśrodkowej- badanie MR), obecnie od pół odczuwam ból w środkowej części kolana, promieniujący do wewnętrznej strony, trzaski, kłucie, drętwienie , szczególnie po wysiłku, dłuższym chodzeniu, kucaniu, chodzeniu po schodach. Czy coś można poradzić na te dolegliwość, oprócz unikania klękania, kucania, chodzenia po schodach, biegania- słowa lekarzy ort. Mam jednak absorbującą pracę z dziećmi. Dzisiejsze RTG nie wskazało uszkodzenia łąkotki.

Witam,
Biorąc pod uwagę wynik rezonansu magnetycznego, a także opisywane przez Panią objawy oraz czas ich trwania sugeruję artroskopię stawu kolanowego. W badaniu RTG nie można ocenić tkanek miękkich, w tym łąkotek.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu