Bolesność kolana przy zginaniu

Ból kolana w częsci bocznej bez urazu pojawia się przy zgięciu kolana od ok 50 stopni i poniżej(jazda na rowerze, schody, pozycja siedząca). Występuje zgrubienie tkanek bocznie do rzepki. Wynik RM Nieco zwiększona ilość płynu w zachyłku bocznym jamy stawowej z przerostem błony maziowej pod tylna częścią troczka bocznego. Rzepka typu II/IIIWiberga, nieco bocznie przyparta i nieco niżej położona, I-S 0,76 Łąkotka przyśrodkowa: róg tylny z cechami degeneracji. Na jaki typ urazu wskazuje badanie?

Witam,
to może być torbiel łąkotki bocznej. Nie wszystkie opisy rezonansów są wykonywane prawidłowo. Zapraszam na konsultację do ortopedy operującego staw kolanowy.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda