Bolesność kręgosłupa a wynik MR u 51-letniej osoby
Witam. Dokuczają mi bóle kręgosłupa, ale od trzech miesięcy tak się nasiliły, że ból staje się nie do wytrzymania. Po wielu seriach zastrzyków i tabletek nie ma poprawy. W końcu miałem zrobiony rezonans magnetyczny i oto wynik: Badanie wykonano w dwóch płaszczyznach, w sekwencji TSE w czasach: T1, T2, zależnych, STIR. Obniżenie wysokości i sygnału krążków mk na poziomach Th2, Th12. Guzki Schmorla. Kanał kręgowy bez cech stenozy.Rdzeń kręgowy w zakresie badanym bez zmian ogniskowych.Jak to leczyć

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
W takich przypadkach leczenie może obejmować farmakoterapię i fizjoterapię. Decyzję o wyborze leczenia należy do lekarza, dlatego sugeruję udać się wraz z wyniekiem do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji.
Pozdrawiam.