Bolesność kręgosłupa a wynik RTG 24-letniej osoby

Witam. mam takie pytanie odebralem wlasnie wyniki z rentgena i pisze cos co jest dla mnie niezrozumiale prosze o zdefinowanie : niewielkie zwezenie przestrzeni m-kregowej L5-S1 z tylozmykiem L5 o ok.4mm. Niespojenie luku S1 co to oznacza prosze o szybka odpowiedz bardzo sie denerwuje co to moze oznaczac .ogolnie od paru miesiecy rwie mnie w kregoslupie na samym dole pozdrawiam ; )

Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda ewentualnie neurolog.
Kręgosłupa z cała pewnością wymaga dalszego leczenia i rehabilitacji.