Bolesność kręgosłupa u 93-letniej osoby

Ojciec posiada 93 lata, od ok pół roku nasilają się bóle kręgosłupa w czasie pobytu w szpitalu na anemię stwierdzono zmiany zwyr. w st. krzyżowo-biodrowych, w odc L-S kręgosłupa, częściowy blok kostny L1-L2, oraz uogólnione rozrzedzenie beleczkowania kostnego / najpr. osteoporotyczne. Dostał na bóle Transtec 35, który pomagał jakiś czas, teraz ma dwa plastry Transtec 35 i 50 oraz bierze Ketonal ret, mimo to bóle nie ustępują/brak bólu przy leżeniu siedzeniu Czy można dać blokadę,jak można pom

W tak zaawansowanym wieku zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i dolegliwości bólowe są typowe.
Można skontaktować się z anestezjologiem zakładającym blokady nerwowe, jednak trzeba uwzględnić obciążenia pacjenta i jego stan ogólny