Bolesność kręgosłupa w odcinku lędźwiowym a obecność wyczuwalnego zgrubienia

Rano nie mogę podnieść się by wstać z łóżka, tak bardzo boli mnie kręgosłup na odcinku lędźwiowym. Musze przekręcić się powoli na bok i wtedy powoli się podnieść podpierając rękoma. Potem ból przechodzi. Uzupełniając, materac ten sam od 10 miesięcy, Żadnego skrzywienia kręgosłupa dotychczas nie miałam. Przy rozgrzaniu pleców przy grzejniku po prawej stronie nad pasem, blisko kręgosłupa pojawia się spora "kulka", która przy rozgrzaniu boli... Co to może być?

Marta Mielniczuk

Witam,
w Pani przypadku konieczne jest zrobienie rezonansu magnetycznego odcinka , lędźwiowego kręgosłupa. Badanie to jest najlepszym badaniem, które z dużym prawdopodobieństwem wyjaśni przyczyny dolegliwości bólowych. Pozdrawiam