Bolesność kręgosłupa w odcinku lędźwiowym u 31-letniej osoby

Chciałabym się dowiedzieć, czy bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, po lewej stronie kwalifikują się bardziej do neurologa, czy ortopedy. Bóle pojawiają się zawsze po pracy, wysiłku fizycznym związanym z dzwiganiem, schylanie, podnoszeniem. Ponadto bez wykonywanych codziennie ćwiczeń zaleconych przez fizjoterapeutę obecnie i lekarza w dzieciństwie nie ustępują. Czasem ból jest tak uciążliwy, że powoduje problemy z chodzeniem i ogólnym poruszaniem się. Pozdrawiam ciepło

Lek. Tomasz Budlewski

Jesli nie występują typowe objawy neurologiczne tj mrowienia, drętwienia może Pani na początek udać sie do ortopedy, aczkolwiek można też do neurologa. Zapewne wymaga Pani jakis badań obrazowych, i ten i ten lekarz może je zalecic.