Bolesność kręgosłupa w okolicy łopatki

Bolą mnie plecy pod lewą łopatką w stronę kręgosłupa . Zrobiłam prześwietlenie wynik lewoboczna skolioza z rotacją dolnych kręgów Th. osteofitoza. co to oznacza czy to coś poważnego proszę o odpowiedz

Witam,
skoliozę z rotacją kręgów zapewne ma Pani od młodości/dzieciństwa, ale oznacza to że w tym odcinkukręgosłup będzie szybciej przeciążał się i "zużywał" stąd osteofitoza czyli poczatek zwyrodnienia. Należy zacząć ćwiczyć, pływać systematycznie aby dolegliwości nie powracały często.
Pozdrawiam