Bolesność kręgosłupa, zgrubienie na szyi a katar i kaszel

witam Mam problem odnośnie bólu pleców (prawa strona zaraz przy kręgosłupie na granicy części lędźwiowej oraz piersiowej) jest to ból miejscowy i objawia się tylko w przypadku niektórych gwałtownych ruchów. Do tego dodam że zauważyłem zgrubienie na szyi, z tyłu szyi również po prawej stronie, również od dłuższego czasu mam czasem kaszel oraz katar. Co mi może dolegać? Na jakie badania mogę się skierować?

Niech się Pan sam na badania nie kieruje, od tego ma Pan lekarza rodzinnego. Trzeba zrobić wywiad, zbadać i dopiero wtedy kierować.