Bolesność lewej piersi

Dzień dobry! Od miesiąca boli mnie po lewej stronie w okolicy pachy. Jest to ból piekący, wrażliwy na dotyk. Przed zbliżającym się okresem narasta. Ból nasila się w pozycji leżącej, kiedy leżę na lewej stronie. Moje piersi są o mastopatycznej budowie, zmiany są symetralne. Miesiąc temu byłam u lekarza. Powiedział, że nie wyczuwa guzków, wizytę ponowną mam po okresie. Oprócz tego odwiedziłam lekarza rodzinnego, który też nic nie stwierdził. Boję się. Proszę powiedzieć, co może być przyczyną?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Ból, który Pani opisuje, nie musi być wcale związany z piersią. Może dotyczyć skóry, tkanki podskórnej, mięśni piersiowych, żeber, może być w końcu bólem neuropatycznym.

Myślę, że nie powinna się Pani zbytnio obawiać i doczekać kolejnej wizyty u lekarza. Dla pewności warto wykonać USG piersi, ewentualnie skonsultować to z lekarzem zajmującym się w szczególności chorobami piersi. Lekarz rodzinny powinnien Panią odpowiednio pokierować.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.