Bolesność nadgarstków a ograniczenie ruchomości

opisze w 3.wiadomościach mój przypadek jest nie typowy.Od lat szukam pomocy... zaczęło się lata temu od bólu nadgarstków(obrzęk i ból)"atak" trwa od 3do 6dni i powtarza się co 6-12mc ,natomiast problem z ruchomością stawu jest cały czas tzn nie mogę zgiąć dłoni bardziej niż 30% w nadgarstku.Jest opór, a jak próbuje dalej to boli.badanie RTG w normie ,USG też (lekkie osteofity)w przeciągu ostatnich 5lat systematycznie dołączałysie kolejne stawy.najpierw stopy(nie mogę ustać na palcach)..

Aleksander Ropielewski

Proszę zgłosić się do reumatologa, objawy sugerują chorobę o podłożu reumatycznym.

Oczywiście diagnostyką i leczeniem powinien zająć się ortopeda. Trzeba też w pierwszej kolejności wykluczyć reumatoidalne zapalenie stawów oraz dnę moczanową. Do rozważenia pełnia diagnostyka w zakresie zespołu cieśni nadgarstka (np. EMG). Decyzję w sprawie dalszego postępowania powinien podjąć ortopeda prowadzący.