Bolesność nogi a rwa kulszowa

Witam, Od 2 miesiecy boli mnie noga. Bylem u lekarza ktory stwierdzil ze to rwa kulszowa i zapisał zabiegi. Po 4 zabiegach przesżło ale 1 miesiacu bole w posladkach i nodze wróciły. W tym momecie przeszedłem RTG i wyniki jest nastepujacy: 1. Dyskopatyczne zweżenie przestrzeni mkr na poziomie L5/S1. 2. obniżenie wysokosci trzonu kregu Th12 w przedniej czesci-podejżenie złamania do rozważenie TK lub MR. co to moze oznaczać boga i pośladdek lewy bolą. bedą z tego duże problemy?

Witam serdecznie,

Zwężenie przestrzeni międzykręgowych na poziomie L5/S1 może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Obniżenie wysokości trzonu kręgu Th12 w obrazie RTG może świadczyć o złamaniu kompresyjnym kręgu, co jest charakterystyczne dla osteoporozy. Wówczas wskazane jest wg oceny radiologa wykonanie badania TK lub MRI w celu określenia czy obniżony trzon jest w wyniku złamania. Może Pan wykonać równocześnie diagnostykę w kierunku osteoporozy czyli badanie densytometryczne w lokalizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szyjki kości udowej. Jeśli wynik densytometryczny wskaże osteoporozę lub zmniejszoną mineralizację - osteopenię, wówczas konieczna jest konsultacja w Poradni Leczenia Osteoporozy lub lekarza reumatologa w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.