Bolesność oczu a zapalenie gardła

Witam,moje dziecko ma 5 lat i ciągle skarzy się na bóle oczu.Z wymazów wychodzi,że ma streptococcuc pneumoniae.Czy można coś z tym zrobić,żebyto nie wracało.Po antybiotykach na przeziębienie i zapalenie gardła raz dostał zapalenia spojówek bakteryjnego,a raz zapalenie rogówki,chyba adenowirusy przeniosły się na oczy.Ale nawet będąc zdrowym ma dolegliwości takie jak wymieniłam w pierwszym zdaniu.Proszę mi poradzić,co robić,żeby to się nie powtarzało.Beata Izdebnik woj.małopolskie.

Aleksander Ropielewski

Sugerujękontakt z okulistą, który oceni w badaniu czy istnieją inne przyczyny dolegliwości niż kolonizacja bakterią S.pneumoniae oraz wykonanie bakteriogramu w celu zastosowania skutecznego leczenia. Bez przeprowadzenia badania okulistycznego nie jestem w stanie udzielić bardziej pomocnej odpowiedzi.