Bolesność oka a obecność ciała obcego pod powieką

Mam problem, boli mnie oko pod górną powieką. Być może jest to rzęsa, która tam się wdarła. Oko jest podrażnione,towarzyszy temu dyskomfort. Byłem u okulisty, stwierdził, jest to stan zapalny, przepisał krople z antybiotykiem. Problem pozostał, czuję, że coś przemieszcza się pod górną powieką. Czy możliwe, że lekarz nie zauważył ciała obcego podczas sprawdzania powieki ? Co mam robić ? Dodam, że to "ciało", najbardziej kłuje gdy pociągam powieką w dół, a potem jakby uciekało gdzieś głębiej.

Ciało obce pod powieką górną może się przemieszczać, wtedy okulista może ciała nie znależć. Sprawę załatwia barwienie fluoresceiną, która potwierdzi lub wykluczy ciało obce. Pozdrawiam