Bolesność okolicy klatki piersiowej a możliwe dolegliwości kardiologiczne

Witam, Od jakiegoś czasu podczas intensywnego wysiłku lub podczas biegania mam dziwne kłucie w klatce piersiowej. Miałem robione EKG przez lekarza rodzinnego ale nie stwierdził nieprawidłowości. Czym to może być spowodowane? Czy przy kolejnej wizycie u lekarza rodzinnego poprosić o skierowanie do kardiologa? Czy badanie EKG może pokazać wszystkie nieprawidłowości czy jest to tylko podstawowe badanie, które poważniejszych wad serca nie wykryje? Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Badanie EKG wykrywa przede wszystkim niedokrwienie serca lub zaburzenia rytmu. Anatomię serca najlepiej obrazować w badaniu echo. Kłucia w obrębie klatki piersiowej mogą być niewinnym objawem- lepiej jednak, jeżeli się powtarzają skonsultować się z lekarzem.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie ocenić o jest przyczyną Pańskich dolegliwości. Warto skonsultować się z kardiologiem. EKG to badanie podstawowe, które pozwala wykryć zarówno duże jak i mniejsze wady serca.