Bolesność okolicy łokcia u 19-latka

Witam, Mam problem w okolicach łokcia. Wykonując pracę przenoszenia dość sporej ilości drewna zacząłem odczuwać ból w okolicach łokcia. Jednak nie przejmowałem się zbytnio tym. Po skończonej pracy zacząłem odczuwać pewien dyskomfort (brak bólu w stawie), podczas ćwiczeń a także w życiu codziennym (uczęszczam na siłownię). Myślałem, że przeciążyłem ścięgna lub jakiś mięsień i zrobiłem przerwę. Niestety nie widać poprawy. Odczuwam słabszą siłę uścisku w dłoni, dziękuję i pozdrawiam :)

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ze względu na spadek funkcjonalności kończyny, proponuję udać się do ortopedy lub neurologa, żeby wykluczyć ucisk na nerw w okolicy stawu łokciowego.
Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Ból związany jest zapewne z przeciążeniem w zwiazku z pracą, mogło także dojść do ucisku na nerw, stąd słabasz siła uścisku w dłoni. Do postawienia diagnozy koneiczna jest wizyta u lekarza, badanie lekarskie. Zapewne będzie Pan miał wykonane rtg stawu łokciowego być może konsultacja nuerologiczna lub ortopedyczna.
Pozdrawiam