Bolesność okolicy nerki a wynik badania USG

Witam,czy mogę mieć cos nie tak z nerkami a USG wychodzi bez żadnych nieprawidlowosci. Odczuwam czasem bóle w okolicy prawej nerki. A w badaniu moczu mam dużo szczawianow wapnia

Za pomocą USG można wykryć część schorzeń nerek, jednak na podstawie prawidłowego USG nie da się stwierdzić że wszytsko jest w porządku. Np. niektóre złogi nie uwidaczniają się w USG. Szczawian wapnia w moczu może występować również u zdrowych osób. Tak więc decyzję o ewentualnym poszerzeniu diagnostyki proponuję pozostawić lekarzowi.