Bolesność okolicy pępka i pachwiny u 8-latka

witam. Mój 8 letni syn skarży sie na ból w okolice pepka. Me tez tkliwy brzuch w okolicy prawej pachwiny. Nie wygląda to na wyrostek, ponieważ objawy sa przewlekłe Dzisiaj rano wymiotował. Prosze napisać jakie badania powinienem mu wykonać, do jakiego lekarza sie zgłosić. Prosze napisać, czy objawy moga być powiązane z nerwami w szkole?

Aleksander Ropielewski

Proszę wykonać morfologię krwii obwodowej oraz podstawowe badania biochemiczne (Na, K, Ca) oraz Alat, Aspat, bilirubinę i CRP. Nerwy i stres mogą być powodem takich objawów, zwłaszcza u dzieci.