Bolesność palca a noszenie biżuterii

Od jakiegoś czasu odczuwałam delikatne pobolewanie stawu palca środkowego prawej ręki.Pojawił się też jakby guzeczek lekko fioletowy - przebija przez skóre jakby taka zyłka ale jest twardy, nieprzesuwalny, wyglada jak takie dwie złączone kropki każda ok 2 mm.Przy dotyku lekko pobolewa. Dodam że zwykle noszę na tym palcu duze pierscionki - czy to mogło mieć jakiś wpływ na uszkodzenie przypuszczam ze stawu? Czy wymaga to interwencji chirurga czy może "samo przejść"? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Niestety bez oceny zmiany skórnej nie jestem w stanie pomóc, ponieważ nie mogę ustalić jej etiologii. Proszę skontaktować się z lekarzem i nosić biżuterię na innym palcu.