Bolesność palca u stopy po złamaniu

Witam. Kobieta, 28 lat. 66 kg wagi, 172 cm wzrostu. 6 tygodni temu złamałam duży palec u stopy. Złamanie jest na tej kości pod paznokciem. Odprysnął mały kawałek kości, od góry, koło stawu. Po 6 tyg. odłamek nieco przesunął się do góry po czym częściowo się zrósł z kością. Palec boli mnie mocno, gdy zegnę choć trochę sąsiadujący ze złamaniem staw. Czy to przejdzie gdy palec zrośnie się całkiem? Czy powinnam ten staw jakoś ćwiczyć? Czy można jakoś zapobiec zwyrodnieniu tego stawu w przyszłości?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ponieważ minęło już trocjew czasu od urazu a dolegliwości bólowe nie ustają, proponuję udać się do lekarza.
Pozdrawiam