Bolesność piersi a stosowanie preparatu Bromergon

Witam Z powodu bólu piersi zrobiłam badania okazało się, że mam wysoki poziom prolaktyny ok. 40 Pani dr zapisała mi lek Bromergon 2,5 mg mam go łykać ok 6 miesięcy to długo Chciałabym wiedzieć czy to bezpieczny lek? czy oprócz negatywnych skutków które są w ulotce, które znam mogą wystąpić jeszcze jakieś? Czytałam o torbielach w piersiach czy na jajnikach po leczeniu tym lekiem czy ten lek może je powodować? Proszę o odpowiedź

Milena Lubowicz

Producent ma obowiązek podać w ulotce informacyjnej wszystkie udowodnione skutki uboczne stosowania leku. Oczywiście, że bromergon nie jest lekiem obojętnym, ale proszę wziąć pod uwagę, że nieleczona hiperprolaktynemia też nie jest obojętna dla zdrowia.
Pozdrawiam