Bolesność pleców a wynik RTG kręgosłupa 25-latka

Witam. Od paru dni odczuwam mocny ból pleców. Udałem się do lekarza rodzinnego po czym dostałem skierowanie na prześwietlenie.Wczoraj miałem robione Rtg kręg TH p-t i boczne. Opis: Drobne osteofity na krawędziach trzonów środkowych kręgów TH. Miejscowe wgłobienia blaszek granicznych dolnych trzonów kręgów TH6-7, zniesienie kyfozy. Dopiero w poniedziałek udam się do lekarza rodzinnego. Proszę o wyjaśnienie mi co mi dolega. Czy rtg wyszło bardzo źle ? Pozdrawiam,

Badanie rtg jest badaniem dosyć ogólnym obrazującym kości i ich wzajemny układ wobec siebie.
Interpretacja badania jest zależna od zgłaszanych dolegliwości oraz wyniku badania przedmiotowego.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
Jedna z częstszych przyczyn u młodych ludzi jest choroba dysku (krążka międzykręgowego). Wysunięcie dysku może być przyczyną bólu ostrego (tzw. “wypadniecie dysku”) lub przewlekłego (zmiany degeneracyjne dysku).
Drugą częstą przyczyną przewlekłego bólu kręgosłupa, szczególnie u osób powyżej 60-go roku życia jest stenoza (zwężenie) kanału kręgowego.
Źródłem bólu kręgosłupa mogą być też choroby pozostałych struktur wchodzących w skład kręgosłupa; zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa (15-25%), stawów krzyżowo-biodrowych (20-30%), oraz tkanki okołokręgosłupowej; ścięgna, więzadła i mięśnie otaczające kręgosłup.