Bolesność po skręceniu stawu skokowego

Witam,1,5 miesiąca temu miałam skręcenie stawu skokowego. Była opuchlizna ale lód pomógł i zeszła.Do dziś skacze mi kostka przy chodzeniu co powoduje dyskomfort, czasami też mocno mnie zakłuje i wtedy już nie mogę na nią stanąć, jakby ktoś mi wyrywał stopę. Rtg nic nie wykazało a ortopeda mówił że po fizjoterapii przejdzie. Chodziłam na nią ale bez efektu. Nie wiem już co robić? lub gdzie się udać, może coś źle się zrosło? lub zostały pozostałości po urazie? Staram się chodzić normalnie.

Dzień dobry

Problemem jest najprawdopodobniej niestabilność stawu skokowego. Nie wiem jaka fizjoterapia była zastosowana w Pani przypadku- czy były to jedynie zabiegi fizykalne? Jeżeli tak to proponuję udać się do fizjoterapeuty, który dysponuje skutecznymi środkami terapii manualnej oraz kinezyterapii, by przygotować uszkodzone tkanki do przyjęcia wzrastających obciążeń. Zalecam również głęboki masaż poprzeczny oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie działające na staw skokowy.
Niestety musi mieć Pani świadomość że osoby, które doznały urazu skręcenia kostki są bardziej narażone na kolejne jej uszkodzenia w przyszłości.

Pozdrawiam