Bolesność pochwy podczas stosunku

Gdy partner wkłada penisa do pochwy, penis nie wchodzi cały i jakby tam była jakaś ściana a ja odczuwam ból, czym jest to spowodowane i czy jest szansa wyleczenia i odczuwania przyjemności z seksu?

Dzień dobry!

Ból i utrudnione współżycie może mieć różne przyczyny. Za pośrednictwem Internetu nie jest, niestety, możliwe postawienie żadnej diagnozy. Konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego, dłuższa osobista rozmowa oraz zebranie większej ilości informacji.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Pierwszy powód opisanego stanu rzeczy wynikać może z tego, że jest Pani prawdopodobnie dziewicą, czyli u wejścia do pochwy posiada Pani tzw. błonę dziewiczą, która w większości wypadków uniemożliwia wejście penisa do pochwy. "Wyleczenie" polega po prostu na przerwaniu ww. błony, co wiązać się może z bolesnością i krwawieniem. Zasadniczo przerwanie błony odbywa się właśnie podczas "pierwszego razu", przy użyciu rzeczonego penisa.
Jeżeli jednak opisana sytuacja nie wiąże się z Pani seksualnym debiutem, należałoby skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam.