Bolesność pod pachą a możliwe przyczyny

witam mam pytanie moj maz ma bolesci pod lewa reka tam gdzie sa miesnie trojzebne troszeczke wyzej tez i na rece pomiedzy łokciem a pacha tak w polowie od dolu ma te bóle jak wrocil ze szwecji od grudnia boli go nawet przy piersi jak reke podnosi do gory jak duzo sie na je to tez go pobolewa z tej strony nie wiem juz co moze byc czy moze wykonac rezonans czy jakies inne badania prosze o pomoc predzej leczylem sie na watrobe bo mialem asp alat podwyzszone ale teraz mam w normie

W tej sprawie najlepiej byłoby skonsultować się z ortopedą lub neurologiem. Bóle raczej mają podłoże w zakresie układu ruchu, a być może nerwowego. Może ze względu na przeciążenie aparatu ruchowego (stawowo-mięśniowego) w zakresie kończyny górnej, może nauralgii z powodu ucisku na nerwy obwodowe, stan zapalny, może uciska na korzenie nerwowe wychodzące z odcinka szyjnego kręgosłupa.