Bolesność pod pachą a węzły chłonne

Witam, Mam 23 lata i od tygodnia mam objawy, które mnie niepokoją: Zaczęło się od bólu pod lewą pachą (nie wyczułam powiększonych węzłów), następnie ból przeszedł na pierś, boli mnie również tuż pod nią- z boku, na żebrach- i w tym miejscu ból nasila się podczas dotyku. W tym samym czasie pojawił się ból pod żuchwą, jakby węzłów chłonnych, ale nie są one powiększone. Czym te objawy mogą być spowodowane? Dodam, że ogólnie czuję się dobrze i nie przechodziłam od dawna żadnych chorób.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.