Bolesność pod żebrami, wynik badania amylazy a możliwe schorzenia trzustki

podejrzewam że mam chorą trzustkę jakie badania wykonać na dowód że mam coś z trzustką,zrobiłam badanie na amylazę mam 90,pobolewa mnie w lewym boku pod żebrami,proszę o odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję wykonanie USG jamy brzusznej, amylazy, lipazy oraz konsultację ze specjalistą gastroenterologiem.