Bolesność podbrzusza a kamica nerkowa

Witam, od pewnego czasu czuję nieregularnie pojawiający się ból po prawej stronie podbrzusza. Po wykonaniu badań (krew, mocz, usg) lekarz stwierdził, że wszystko jest w normie ale w prawej nerce a konkretnie w jej kielichu znajduje się kamień o średnicy ok.6mm. Nie przepisał mi żadnych leków a na mój niepokój dotyczący możliwego przemieszczenia się kamienia i bólu z tym związanego zbył słowami: "nie opłaca się rozpuszczać jednego kamyczka". Dodam, że rok temu miałam kolkę nerkową. Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza urologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.